Ecuria e procedurës për shitjen me ankand të aksioneve të Klubit të Futbollit “Vllaznia” sh.a në masën 100%

23.10.2020

Si më poshtë vijon ju ftojmë të ndiqni ecën e procedurës për dhënien e pëlqimit për shitjen me ankand të aksioneve të Klubit të Futbollit “Vllaznia” sh.a në masën 100%:

1. Relacionin dhe Projektvendimin – Për dhënien e pëlqimit për shitjen me ankand të aksioneve të Klubit të Futbollit “Vllaznia” sh.a në masën 100%
  2. Vendimi i Këshillit Bashkiak Shkodër, Nr.54 date 27.11.2020 “Për miratimin për shitjen me ankand të aksioneve te Klubit të Futbollit “VLLAZNIA” SH.A në masën 100%”
  3. Shprehja e ligjshmërisë nga Prefekti i Qarkut Shkoder, mbi VKB Nr.54 date 27.11.2020 të Këshillit Bashkiak Shkodër
  4. Kërkesë për bashkëpunim e Bashkisë Shkoder drejtuar Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF)
  5. Përgjigje e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) ndaj Kërkesës për bashkëpunim të Bashkisë Shkoder
  6. Urdhër Ankandi Nr.44 date 19.01.2021 “Për krijimin e Njësisë së Ankandit me objekt: “Shitjen me Ankand të Aksioneve të Klubit të Futbollit “VLLAZNIA” SH.A në masën 100%”
  7. Urdhër Ankandi Nr.54 date 22.01.2021 “Për një ndryshim në Urdhërin Nr.44 date 19.01.2021 “Për krijimin e Njësisë së Ankandit me objekt: “Shitjen me Ankand të Aksioneve të Klubit të Futbollit “VLLAZNIA” SH.A në masën 100%”
  8. Dërgim vendimi “Për disa rekomandime për rritjen e konkurrencës në ankandin publik me objekt “Shitje me ankand të aksioneve të Klubit të Futbollit “Vllaznia”, zhvilluar nga Bashkia Shkodër”
  9. Vendim “Për pezullimin e procedurës së ankandit publik me objekt “Shitje me ankand të aksioneve të klubit të futbollit Vllaznia”, sh.a në masën 100%
  10. Kërkesë për lëshim urdhri të ndërmjetëm, për lejimin e autoritetit shitës Bashkia Shkodër të vazhdojë procedurën e ankandit publik me objekt: “Shitje me ankand të aksioneve të Klubit të Futbolit Vllaznia”, sh.a në masën 100%
  11. Kthim përgjigje ankesës
  12. Vendim, Komisioni i Prokurimit Publik Tiranë
  13. Dërgim informacioni dhe dokumentacioni në zbatim të vendimit të Komisionit të Prokurimit Publik nr.392/2 prot. datë 16.03.2021
  14. Analiza ligjore e kritereve të veçanta të kualifikimit
  15. Kërkesë për heqjen e pezullimit dhe lejimin e vijimit të procedurës së ankandit publik me objekt: “Shitje me ankand të aksioneve të Klubit të Futbollit Vllaznia”, sh.a në masën 100%.
  16. Vendimi i Komisionit të Prokurimit Publik për Vllazninë
  17. Shtojca mbi modifikimin dhe ndryshimin e dokumentave standarde të ankandit
  18. Përgjigje ankesës së Almiro Gurakuqi
  19. Shkresë Komisionit të Prokurimit Publik